<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Vějířovka nezlomná 'Whirlwind Blue'

(Scaevola aemula 'Whirlwind Blue')

Vějířovka nezlomná 'Whirlwind Blue'

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Opadavost:stálezené
Barva květu:
Barva listu:
Výška: 20 — 50  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
       

Přečtěte si:

Modrofialové květy vějířovky kvetou od června až do prvních mrazíků. Opadávají samovolně, takže je není třeba otrhávat. Vějířovka vytváří rychle až 100cm dlouhé větvičky, které i bez opory nepadají k zemi. Hodí se do truhlíků a závěsných nádob. Bohužel i tuto balkónovku ohrožují jarní mrazíky, tudíž ji vysazujte až v druhé polovině května.

Výhody vějířovky

  • Nevadí jí občasný přísušek
  • Květy vytvářejí jakési hrozny
  • Sazenice lze poslat kurýrem

Pro výsadbu si připravte propustný a humózní zahradní substrát. Ideální je koupený substrát, protože již obvykle obsahuje hnojivo pro první týdny růstu. Vějířovka se rychle rozrůstá, takže ji během léta přihnojujte každý týden, aby měla z čeho růst. Výsadbu naplánujte tak, aby rostla na slunném nebo polostinném stanovišti.

Pěstujte vějířovky bez semen.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Vějířovka nezlomná 'Whirlwind Blue' vyžaduje ke zdárnému životu slunečné stanoviště nebo částečně zastíněné stanoviště. Fialové a Modré okvětní lístky vám udělají radost od června do října. Listy mají zelenou barvu. Řadí se mezi stálezené. Dorůstá do výšky 20 — 50 cm.