+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Velkokvětá růže Heritage

Přečtěte si

Mezi velkokvěté růže patří právem i tato anglická růže, kterou vyšlechtil Brit David Austin. Díky tomu má tato velkokvětá růže výjimečné vlastnosti. Odolává i delším dešťům, kombinuje to nejžádanější ze starých i nových odrůd a kvete od června až do konce září. Doporučujeme ji zahrádkářům, kteří si zakládají na eleganci a svým blízkým chtějí dopřát nevšední zážitek, když zrovna zavítají na návštěvu. Kvetoucí růže Heritage organizuje každé léto doslova podmanivé představení.

Výhody velkokvěté růže Heritage

  • Po řezu skvěle regenerují
  • Rozkvétají obrovskými květy
  • Jsou odolné proti létu pod psa

Jak se o velkokvětou růži Heritage starat? Nezanedbávejte řez, rostlině dopřejte slunné místo a bohatě ji během sucha zalévejte. Za těchto podmínek doroste až do výšky 120 centimetrů. Odrůda Heritage kvete jemně růžovou barvou, která symbolizuje dívčí půvab. Růže budou vypadat dobře také společně se světle oranžovými růžemi.

Vyšperkujte i vaši zahradu!

Pěstování

Výsadba: Od března do října.

Vzdálenost rostlin: 50cm.

Květ: Kvete od června až do září.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Jakýkoliv, ideálně ten zahradnický. Rozhodně však novou růži nesázejte do země, kde v posledních 10 letech rostla jiná růže!

Zavlažování: Velkokvětou růži zalijte alespoň jednou týdně 25 litry vody, pokud vydatně nezaprší. Hadicí nikdy nekropte nadzemní část. Naposledy rostlinu zalijte začátkem září.

Hnojení: Po posledních mrazech růže přihnojte cereritem. Doporučujeme rozhodit 75 gramů na každý metr čtvereční.

Řez: Brzy na jaře odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující houby. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů.

Výsadba: Kořenový bal ponořte na hodinu do vody a pro každou sazenici vykopejte jámu hlubokou 60 centimetrů a širokou 40 centimetrů. Dále sazenice umístěte do připravených jam tak, aby byly cca 5cm utopené pod povrchem. Na závěr půdu jemně udusejte a zalijte.

Výsadba na balkoně: Rostliny sice mohou být i v květináči, ale ten musí být minimálně 60 centimetrů hluboký, protože růže mají velmi hluboké kořeny.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -40°C, pokud ji na ně připravíte. Růže je potřeba přihrnout 30 centimetrovou vrstvou zeminy smíchanou s kompostem před prvními tuhými mrazy (pod -5°C). Korunu raději zakryjte silnou vrstvou chvojí a pokud je na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.