<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Japonská vrba 'Hakuro-Nishiki'

(Salix integra 'Hakuro-Nishiki')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 150 — 200  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
           

Kde sazenice prodávají?

STARKL

od 98 Kč

Přečtěte si:

Japonská vrba (Hakuro Nishiki) si našla své příznivce zejména pro své unikátní zbarvení mladých listů. Nové listy japonské vrby se nejdříve barví do lososovité, následně přecházejí do bílé a až poté do zelené. Abyste o tuto krásnou podívanou nepřišli ani v druhé půlce sezóny, zkuste vrbu ostříhat i v průběhu roku, čímž obnovíte onu přehlídku barev. Druhý řez by měl být proveden na jaře ještě před začátkem rašení.

Výhody japonské vrby

  • 3 barvy i bez květů
  • Je cenově dostupná
  • Snadné pěstování

Jakýkoliv řez snáší sazenice japonské vrby na výbornou. Pokud se rozhodnete rostlinu nestříhat, brzy se vyšvihne do třímetrové výšky. Neublíží jí ani zimní mrazy a dá se říci, že je v podstatě nezničitelná. Nově si můžete zakoupit také japonskou vrbu na kmínku.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Vrba celolistá 'Hakuro-Nishiki' potřebuje ke zdárnému životu slunečné stanoviště nebo částečně zastíněné stanoviště. Rostlina potřebuje zazimování. Dorůstá do výšky 150 — 200 cm.