+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Zahradní borůvka Concord 50cm

Přečtěte si

Nízké, maximálně 130cm vysoké, zahradní borůvky odrůdy Concord vynikají zejména extrémní odolností proti mrazům. Sazenice zvládají teplotu až kolem -35°C. I v tvrdých podmínkách dokáže tato zahradní borůvka produkovat zajímavé výnosy. Z jednoho keře sklidíte až 9kg borůvek s minimem úsilí. Jako jediná vydrží i v těžší a podmáčené půdě.

Sazenice borůvky Concord vydrží i 35 stupňové mrazy!

Vaši pomoc potřebuje zejména na jaře v době přízemních mrazíků. Během nich ji přikryjte netkanou textilií, aby mráz neohrozil brzké květy. Riziková je i doba dozrávání, kdy se z plodů při velkých červencových deštích stávají příliš vodnaté bobule. Rostou ve velkých hroznech, takže se často vzájemně deformují a z druhé strany mohou být někdy ještě zelené. Při velkých vedrech pro změnu měknou. To už však příliš neovlivníte. Závěrem dodám, že zahradní borůvka Concord roste pomalu a patří tak k zakrslejším odrůdám.

Probuďte v sobě dětskou radost již při další sklizni!

Pěstování

Výsadba: Od března až do května a od října až do zámraz, v kontejnerech pak celoročně.

Vzdálenost rostlin: 80 až 100cm.

Sklizeň: Polovina července až polovina srpna.

Orientace: Slunné stanoviště. Substrát: Lehčí, hlinitopísčitý, humózní a kyselý (4pH) - použijte ideálně substrát pro kanadské borůvky.

Zavlažování: Během sucha pravidelně zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: V průběhu vegetace aplikujte jednou za dva měsíce 60g hnojiva na borůvky.

Nemoci: Ve velmi teplých a vlhkých místech (např. ve skleníku) je náchylná na Anthracnose.

Řez: Na jaře odstraňte třetinu výhonů, zaměřte se zejména na ty slabé a poškozené. Jednou za 4 roky proveďte výraznější prořezání třeba s našimi zahradnickými nůžkami.

Plná plodnost: Od 6. roku.

Výsadba: Připravte 40cm hlubokou jámu, doplňte ji 100 litry substrátu pro kanadské borůvky a kolem kmenu vytvořte kruh z mulčovací kůry o průměru 160 cm. Pokud chcete připravit opravdu ideální podmínky, k substrátu můžete přimíchat i lesní hrabanku z jehličnatého lesa.

Výsadba na balkoně: Rostlině kanadské borůvky se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 30 litrovým objemem. V takovém případě je však nutné rostlinu chránit před mrazem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Životnost: Až 30 let.

Samoopylení: Ano, ale doporučujeme vysadit v okolí do 50m ještě minimálně jednu rostlinu - ideálně Blueray či Berkeley. Dosáhnete tak na zajímavější výnosy až o 25%.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -35°C.