<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Pažitka pobřežní

(Allium schoenoprasum)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -28 °C
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 70 Kč

Přečtěte si:

Jemnou chuť pažitky si oblíbily už naše prababičky. Křupavý chleba s lučinou i míchaná vajíčka jsou bez pažitky totiž o ničem a kdo si myslí opak, ještě to s pažitkou nezkusil. Někoho možná překvapí, že tuto bylinku hojně používají také Číňané například do polévek. Pochází totiž z Číny.

Výhody pažitky

  • Rychle dorůstá
  • Vydrží i tuhé mrazy
  • Je nenáročná

I přesto, že je pažitka v kuchyni hodně používaná, není nutné jí věnovat přílišnou péči, abychom jí měli stále dost. Ze všech bylinek roste snad nejrychleji a vydrží i ty nejintenzivnější rozmary počasí. Z toho důvodu stačí jedné domácnosti obvykle 2 trsy. Jedná se navíc o trvalku, takže každý rok nemusíte nakupovat nové sazenice.

Rozšiřte vaši bylinkovou zahrádku ještě dnes!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Allium schoenoprasum potřebuje k bujnému rašení spoustu slunečních paprsků nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice radíme pravidelně zavlažovat. Fialové okvětní lístky se objevují od května do srpna. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vydrží zimní teploty do -28 °C.