<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Borovice kleč

(Pinus mugo)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:stálezené
Mrazuvzdornost:do  -40 °C
Výška:400 cm
Šířka:400 cm
Léčivé účinky:aromatická
proti oslabení

na ledviny

proti zánětu nosních dutin

proti chřipce

na odvodnění

na kašel

proti astmatu

antiseptická
Půda:Vlhká
Propustná

Alkalická

Suchá

Kyselá

Lehká

Kde sazenice prodávají?

Neleň pro zeleň

od 42 Kč

Přečtěte si:

Snad nejodolnější rostlinou ze všech je borovice kleč. Můžete ji zasadit i do mrazových kotlin a nezahyne ani v promáčených půdách. Rašeliniště je její druhý domov. Přitom však neplatí, že by musela mít kyselou půdu. Borovice kleč si poradí i se zásaditou půdou. Problém může nastat jen v jílovitých a těžkých půdách. Lze ji úspěšně pěstovat i vysoko v horách, kde už skoro nic jiného neroste.

Proč borovici kleč

  • Hodí se i do nejmenších zahrad
  • Přežije i ty nejtvrdší podmínky - nemusíte se o ni starat
  • Dorůstá maximálně do výšky 1 metru

Až budete borovici kleč sázet, usaďte ji na slunečné místo. Ve stínu pravděpodobně zahyne. Dorůstá maximálně do výšky jednoho metru, ovšem do šířky zabere až dva metry. Pokud ji budete chtít udržet výrazně menší, není to žádný problém, protože ji lze velice jednoduše tvarovat. Ani na to nepotřebujete nůžky. Stačí na jaře odlamovat část nových výhonků.

Zavzpomínejte v létě na vůni rozpálených borovicových hájů.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Borovice kleč potřebuje ke zdravému zakořenění spoustu slunečních paprsků. Sazenice navrhujeme často zalévat. Listy mají zelenou barvu. Řadí se mezi stálezené. Sazenice vyžaduje před zimou vaši pozornost. Dorůstá do výšky 200 — 300 cm.