<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Barvínek menší

(Vinca minor)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:stálezené
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -23 °C
Výška: 10 — 15  cm
Léčivé účinky:snižuje vylučování mléka
léčí zánět mléčné žlázy

proti krvácení z nosu

proti angíně
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
      

Kde sazenice prodávají?

STARKL

od 49 Kč

Flos

od 44 Kč

Havlis

od 195 Kč

Hortus spes

od 50 Kč

Přečtěte si:

Vinca minor neboli barvínek menší patří mezi bestsellery každého zahradnictví na Garlo.cz Jedná se o původní druh, který v Evropě žije již tísíce let. Oblíbený je vinca minor pravděpodobně z toho důvodu, že kvete celou sezónu od dubna až do září. Květy mají modrofialovou barvu.

Výhody vinca minor

  • Hodí se do skalky, na hřbitov i pod stromy
  • Rychle se rozrůstá
  • Rostlinky jsou 100% mrazuvzdorné

Sazenice vinca minor dosáhnou v dospělosti maximální výšky 20 centimetrů. Nejraději mají stinné stanoviště, kde se drží vlko i v teplých dnech, avšak dobře porostou i na slunci. Na takových místech ovšem ocení občasnou závlahu. Až vám sazenice barvínku menšího dorazí na zahradu, připravte pro ně ideálně humózný půdu s dostatečně kyprou strukturou.

Zaplavte vaši zahradu modrofialovou záplavou drobných kvítků! 

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Brčál menší, barvínek menší vyžaduje ke zdárnému růstu slunečné stanoviště, omezené množství slunce nebo stanoviště bez přímého slunečního světla. Květy vás potěší od dubna do září. Řadí se mezi stálezené. Sazenice je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 10 — 15 cm.