<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Dřišťál Thunbergův 'Atropurpurea'

(Berberis thunbergii 'Atropurpurea')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 150 — 250  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
           

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 120 Kč

Přečtěte si:

Speciální kultivar dřišťálu s nádherně vybarvenými listy se světle zeleným okrajem. Tato dekorativní rostlina se používá ve skupinových výsadbách společně s dalšími dřevinami i do živých plotů. Díky kompaktnímu tvaru a ostrým trnům vytváří dřišťál Thunbergův takřka dokonalou bariéru vůči jakémukoliv nezvanému hostovi vaší zahrady.

Výhody dřišťálu

  • Bezvadně snáší i dlouhodobé sucho
  • Dorůstá do výšky 150 centimetrů
  • Během zimy je ozdoben červenými plůdky

Dřišťál Thunbergův na zimu sice opadává, avšak světle červené plody drobné velikosti zůstávají přichycené a pohled na ně tak o něco zpříjemní to dlouhé čekání na první jarní paprsky. Sazenice dřišťálu si teď můžete objednat i online.

Udělejte si radost třeba jen tak.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Dřišťál Thunbergův 'Atropurpurea' potřebuje k bujnému životu slunečné stanoviště nebo částečně zastíněné stanoviště. Listy mají fialovou a červenou barvu. Červené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vyžaduje před zimou vaši pozornost. Dorůstá do výšky 150 — 250 cm.