<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Brslen evropský

(Euonymus europaeus)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška:500 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 108 Kč

Online zahradnictví

od 249 Kč

Přečtěte si:

Brslen evropský je rostlina mnoha využití. V minulosti se drcené plody, listy a olej ze semen vtíraly do vlasů proti vším. Účinné látky se zpracovávaly do léků k posílení srdce. Alkaloidy a srdeční glykosidy jsou však ve větší dávce jedové, proto lék z brslenu evropského musel vždy naordinovat doktor. Tvrdé dřevo brslenu se hodí na výrobu kolíčků nebo na součástky kolovratu. Koupí brslenu evropského online navíc svou zahradu krásně ozdobíte. V podzimním létě se totiž plody zbarví do červena a po otevření ukáží sytě oranžová semena.

Ať brslen evropský zdobí i vaši zahradu.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Brslen evropský vyžaduje k bujnému životu dostatek slunce nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice navrhujeme často zalévat. Zelené a Bílé květy spatří světlo světa od května do června. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina vydrží zimní teploty do -34 °C. Dorůstá do výšky 500 cm.