<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Fíkovník smokvoň 'Brown Turkey'

(Ficus carica 'Brown Turkey')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -21 °C
Výška: 100 — 200  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
       

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 399 Kč

Netradiční ovoce

od 125 Kč

Rostlinky.cz

od 647 Kč

Přečtěte si:

Ano, fíkovník smokvoň je skutečně příbuzný fíkusu, který je však rostlinou pokojovou. Sazenice fíkovníku pěstujte jako volný keř, ale vůbec nejlepší umístění pro něj je stanoviště při jižním plotu na vaší zahradě, kde bude z části chráněn před větrem a mrazem. Pamatujte, že fíkovník roste velmi rychle, proto mladou rostlinu moc nehnojíme. Rychle narostlý fíkovník má totiž slabé výhonky. Pokud je i přesto růst moc bujný, dokážete ho zpomalit přetnutím několika kořenů. Chutné fíky se jedí čerstvé nebo se suší. Využijte prodeje fíkovníku online a nechte si sazenice přivézt až k domu.

Vypěstujte si sladké fíky na vlastní zahradě.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Fíkovník smokvoň 'Brown Turkey' vyžaduje k bujnému zakořenění spoustu slunečních paprsků. Zelené květy rozkvetou od března do července. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vydrží mráz do -21 °C. Dorůstá do výšky 100 — 200 cm.