<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Habr obecný

(Carpinus betulus)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška: 2000 — 2500  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Online zahradnictví

od 239 Kč

Přečtěte si:

Sazenice habru obecného můžete použít hned dvěma způsoby. Vytvoříte z nich perfektní živý plot i okouzlující solitér, na který stačí jedna sazenice habru. Volně rostoucí habr dosahuje výšky jen 5 metrů a vytváří nádhernou a hustou korunu plnou jasně zelených lístků. V případě živého plotu oceníte výbornou tvarovatelnost. Svůj um můžete ukázat koncem května a v září, kdy nastává vhodný čas pro stříhání.

Výhody sazenic habru

  • Netrpí žádnými chorobami
  • Majestátní a zajímavé stromy
  • Možnost dopravy až ke dveřím

Výsadbu lze provést kdykoliv v průběhu sezóny a na jeden metr živého plotu stačí 3 sazenice habru. Bujný růst můžete podpořit usazením do země promícháné se zahradnickým substrátem. O volně rostoucí habr se po zbytek života nemusíte starat vůbec, protože netrpí chorobami a větev mu umrzne jen zřídkakdy.

Hezký strom do zahrady může být i za lidovou cenu. Objevte kouzlo habru!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Habr obecný vyžaduje k bujnému rašení dostatek slunce nebo polostín. Sazenice radíme pravidelně zalévat. Okvětní lístky rozkvetou od dubna do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice přečká mráz do -29 °C. Dorůstá do výšky 2000 — 2500 cm.