<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

hortenzie

  Stránka 1 / 5

Zakryjte to s hortenzií! Hortenzie popínavá bude váš skvělý parťák k plošnému pokrytí půdy nebo staré zdi a nebo jiného kmene. Její vzdušné kořeny se bez problému přichytnou na nejrůznější místa.

Jedno mají hortenzie společné. Jejich mimořádně dekorativní květenství zůstává i vybledlé po odkvětu stále krásné a středem pozornosti dokáže být i ve váze. Vedle bílých, růžových a červených a fialových květů existují i modré varianty, které jsou odrazem kyselé půdy. Všechny hortenzie vyžadují velmi humózní půdu, ale musí být chráněné před větrem a prudkým sluncem.

Vyberte si hortenzii podle vaší chuti. Kultivar Bouquet Rose hortenzie velkolisté má obzvláště velké květy. Hortenzie stromkovitá se někdy označuje jako “sněhová koule” pro velké bílé květy, které ji zdobí po celé léto. Kultivar Anabelle hortenzie stromkovité může mít květy velikosti až 25 cm. Stejně velké květy má i hortenzie latnatá, ale sama je pouze nižším keřem. Květy pak na něm skvěle vyniknou.

Hortenzie nejsou pro lenochy. V létě vyžadují dostatek vláhy, v zimě pak alespoň částečnou ochranu před mrazem.