<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Klanopraška čínská

(Schisandra chinensis)

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 400 — 800  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 186 Kč

Přečtěte si:

Z klanoprašky čínské je léčivá každá její část - listy, kořeny i plody. Představte si ji jako lijánu plnou červených bobulek. Pamatujte, že pro růst bude potřebovat oporu. Bylinkáři jí říkají schisandra. Uvolňuje stres a zvyšuje nízký tlak. Asijští domorodci věřili, že dodává sílu. Sazenice klanoprašky čínské pěstovali hlavně pro plody, které sušili. Během dlouhých lovů nebo v době nedostatku jídla nosili hrst stále u sebe. Po požití prý dokázali hnát kořist do neuvěřitelné dálky, dokud ji neulovili. Chtěli jsme přivézt k zahradnictví novou krev, proto prodáváme klanoprašku čínskou online, aby byly vaše začátky s touto rostlinou co nejsnazší. Sazenice vám doveze kurýr.

Zažeňte slabost a únavu s plody klanoprašky čínské.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Klanopraška čínská vyžaduje ke zdárnému rašení omezené množství slunce. Sazenice upřednostňujeme jen příležitostně zavlažovat. Bílé okvětní lístky se objevují od května do června. Řadí se mezi opadavé. Rostlina přečká teplotu do -34 °C. Dorůstá do výšky 400 — 800 cm.