<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Motýlí keř 'Adonis Blue'

(Buddleja davidii 'Adonis Blue')

Motýlí keř 'Adonis Blue'

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -23 °C
Výška: 120 — 150  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Přečtěte si:

Motýlí keř dorůstá do výšky asi jednoho metru. Hodí se tak mimo jiné i do skalek. Nejraději má motýlí keř prosluněné místo, kde také bujně kvete. S přibývajícím stínem květů ubývá. Krásu těchto grandiózních keřů podtrhnete přidáním dalších komulí s odlišnými barvami květů. Květy vytváří obří květenství, které je od července až do října doslova pastvou pro motýly.

Benefity motýlích keřů

  • Je dostupný v mnoha barvách
  • Krásně voní
  • S motýly udělá radost i dětem

I když je tato barevná varianta velice vzácná, není náročná na pěstování. Motýlím keře dobře přečkají i delší vlnu veder a bude jim stačit jednou za rok Cererit. Na zimu každý keř ovšem nezapomeňte přikrýt vysokou vrstvou zeminy, aby částečně neomrzl.

Udělejte si radost. Jen tak.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Komule Davidova 'Adonis Blue' vyžaduje ke zdárnému rašení spoustu slunečních paprsků. Okvětní lístky vám udělají radost od července do října. Řadí se mezi opadavé. Rostlina vydrží zimní teploty do -23 °C. Dorůstá do výšky 120 — 150 cm.Potěší vás Modré a Fialové květy. Listy mají šedou a zelenou barvu.