<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Libeček lékařský

(Levisticum officinale)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 100 — 200  cm
Léčivé účinky:na kašel
proti trávení

proti křečím

na odvodnění

sedativum
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

STARKL

od 147 Kč

Online zahradnictví

od 69 Kč

Přečtěte si:

Libeček lékařský umí skvěle dochutit brambory i polévku. Pracujte s ním ovšem opatrně, protože patří mezi velmi silné bylinky. Libeček navíc roste hodně bujně, takže nezkušený kuchař může nabýt dojmu, že by šetřit neměl. Spolehlivé zásobování domácnosti po celý rok zajistí již jedna rostlina. Ta je navíc víceletá a s přehledem zvládá i tuhé mrazy.

Výhody libečku lékařského

  • Je nenáročný
  • Sazenice stojí doslova pár korun
  • Vydrží několik let

Libeček lékařský má blízko k plevelu i po stránce pěstování. Daří se mu na slunci i v polostínu a jílovité půdy se nezalekne. Při výsadbě si jen dejte pozor, aby byla půda hodně hluboká. Pokud tuto bylinku budete sklízet po celý rok, na jaře ji přihnojte kompostem a cereritem. Květy střihejte hned v provopočátku.

Okořeňte si život!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Libeček lékařský vyžaduje ke zdárnému rašení dostatek slunce nebo omezené množství slunce. Sazenice upřednostňujeme v období sucha zavlažovat. Žluté okvětní lístky se objevují od června do července. Sazenice vydrží zimu do -34 °C. Dorůstá do výšky 100 — 200 cm.