<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Líska obecná

(Corylus avellana)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 200 — 600  cm
Léčivé účinky:stahující účinky
čistí

na nervy a proti snížení stresu

zvláčňující účinky

zastavuje krvácení

vazokonstrikční
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 139 Kč

Přečtěte si:

Lískové oříšky, plody lísky obecné, jsou plné vitaminů skupiny B a obsahují hodnotný olej i bílkoviny. Zkrátka zdravá pochoutka. Ta lze navíc uskladnit klidně až na jeden rok bez ztráty hodnotných látek. Pokud vlastníte včely, líska obecná vám udělá radost i na jaře, protože jehnědy obsahují extrémní množství vysoce kvalitního pylu pro tvorbu medu.

Výhody lísky obecné

  • Zdroj vitaminů i na zimu
  • Zpevňuje svahy
  • Plodí i ve 100 letech

Z jednoho keře lze v našich podmínkách sklidit až 750g ořechů.

K zahození není každých 15 let ani dřevo do kamen. Líska se totiž každých 15 let musí zmladit a to tak, že celá rostlina podřízne až u země. Ovšem pozor. Každý rok seřízněte maximálně jednu starou větev, abyste strom nezahubili. Jestliže jste se rozhodli, že si lísku pořídíte, nenasedejte hned do auta, protože zdravé sazenice lísky obecné vám teď rádi dovezeme klidně i do zahrádkářské kolonie bez ulic.

Nechte si přivézt každoroční nadílku ořechů i k vám domů!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Líska obecná potřebuje ke zdravému životu slunečné stanoviště nebo částečně zastíněné stanoviště. Žluté květy rozkvetou od února do března. Řadí se mezi opadavé. Sazenice vydrží mráz do -34 °C. Dorůstá do výšky 200 — 600 cm.