<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Muchovník Lamarckův

(Amelanchier lamarckii)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -60 °C
Výška: 200 — 600  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 69 Kč

Přečtěte si:

Zkoušíte rádi nové vjemy? Pak zkuste muchovník Lamarckův a věřte, že budete nadšeni! Muchovník Lamarckův zasaďte na podzim, protože v takovém případě se představí již od jara v plné své kráse - obalen milionem bílých kvítků. Nicméně největší radost vám bude dělat pravděpodobně až od čtvrtého roku, kdy již na něm začne dozrávat skutečně hodně ovoce.

Výhody muchovníku

  • Keřový kultivar lze skvěle časat i chránit před ptactvem
  • Je vhodný i do nejchladnějších míst ČR s 50 stupňovými mrazy
  • Ohnivě rudé listy zůstavají na keři až do zimy

Nejsladší plody dozrávají na úrodném místě plném slunce již začátkem června jen pár týdnů po odkvětu. Obsahují velké množství vitaminu C a B12. Další látky pravděpodobně chrání lidské buňky před rakovinou. Muchovník snese i polostín. Používá se také do živých plotů. Jinak nenáročnou rostlinu je potřeba každou zimu správně prořezat. Věnujte proto pozornost níže uvedenému bloku o pěstování. 

Dopřejte kus chutného zdraví vám i vašim dětem a vnoučatům.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Muchovník velkokvětý vyžaduje ke zdravému životu dostatek slunce nebo omezené množství slunce. Sazenice upřednostňujeme pravidelně zalévat. Bílé květy vám udělají radost od dubna do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 200 — 600 cm.