<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Josta

(Ribes nidigrolaria)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 309 Kč

Online zahradnictví

od 119 Kč

Přečtěte si:

Josta vznikla spojením černého rybízu a angreštu. Sjednotila to nejlepší z obou. Díky tomu nemá trny, plody obsahují velké množství vitaminu C a rostlinu příliš nenapadají škůdci. Dorůstá maximálně do výšky dvou metrů, proto se sladkokyselé ovoce snadno sklízí. Plody dozrávají v druhé polovině léta. Sazenice doručujeme asi 50 centimetrů vysoké.

Výhody josty

  • Plody ze stromu neopadávají ani po dozrání
  • Z jednoho keře sklidíte kolem 5kg ovoce
  • Postrádá kontroverzní aroma černého rybízu

Keře josty rodí nejlépe na slunečných a polostinných stanovištích s dostatkem vláhy. Sazenici vysaďte raději do polohy, kde se moc často nevyskytují jarní mrazíky. Josta totiž kvete velmi brzy z jara. K bujnému růstu potřebuje ideálně jeden metr čtvereční půdy. Řez provádějte každou zimu. Uřízněte hned u země jednu nebo dvě nejstarší větve a keř decentně prosvětlete.

Pochutnejte si s rodinou na výjimečném ovoci.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Ribes nidigrolaria vyžaduje ke zdravému růstu spoustu slunečních paprsků nebo polostín. Sazenice radíme často zalévat. Červené a Bílé okvětní lístky rozkvetou od dubna do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci.