<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Růže šípková

(Rosa canina)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Výška:300 cm
Léčivé účinky:tonizuje
pleťová maska

stahující účinky

remineralizační účinky

k hojení ran a poranění
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 99 Kč

Přečtěte si:

Voňavým a až 6 centimetrů velkým květům šípkové růže odolá jen málokterá včela. Lidské oko potěší ovšem mnohem víc až 2 měsíce trvající záplava barev. Květy šípkové růže se skládají hned ze tří barev - růžové, bílé a žluté. Po uspokojení čichových a zrakových smyslů se na podzim dostane i na chuťové pohárky. Šípky nadopované vitaminem C milují Evropané zejména v marmeládě, ale stále častěji se z nich dělá i sirup pro limonády.

Výhody šípkové růže

  • Uchytí se i v horách do 1 200 m.n.m.
  • Vytváří obrovské tříbarevné květy
  • Plody dodají tělu skutečně hodně vitaminu C

Kde se šípkům bude dařit? Oproti ostatním růžím je ta šípková naprosto nenáročná na pěstování. Jedná se v podstatě o plevel a pravděpodobně budete brzy řešit, jak zastavit její bujný a invazivní růst. Nezastaví ji mráz ani horší půda.

Potěšte vaše 3 smysly!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Růže šípková vyžaduje ke zdárnému rašení slunečné stanoviště. Růžové okvětní lístky spatří světlo světa od dubna do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Dorůstá do výšky 300 cm.