<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

šišák bajkalský

(Scutellaria baicalensis)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 40 — 60  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
         

Přečtěte si:

Vybavíte-li se kořenem šišáku, bude vám váš přítel nebo manžel věrný. To alespoň tvrdí ruský zvyk. Za pokus to jistě stojí.

Šišák ale neroste volně v přírodě, kde byste si ho mohli utrhnout. Můžete si jej zkusit pěstovat na zahradě, zdejší zimu by měl zvládnout. Rostlinka je to ale náročná a bude vyžadovat vaši péči, neboť potřebuje dostatek vody, ale zato nesnáší přemokření. Ať už ho plánujete použít jako bylinku nebo ne, rozhodně bude alespoň ozdobou vaší zahrady. Modré květy připomínají tvarem hluchavku a jsou šišaté.

Čínský zázrak

Znají ho velmi dobře v Číně, odkud pochází, a kde je běžnou součástí tradiční medicíny. Funguje jako přírodní lék na nádorová a zánětlivá onemocnění, antioxidant, pomáhá posílit imunitu, chrání játra a ledviny, snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Šišák bajkalský vyžaduje k bujnému životu slunečné stanoviště. Sazenice navrhujeme pravidelně zalévat. Okvětní lístky se objevují od června do srpna. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 40 — 60 cm.