<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Jeřáb oskeruše

(Sorbus domestica)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška:1500 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 199 Kč

Rostlinky.cz

od 1090 Kč

Přečtěte si:

Jeřáb oskeruše je v Česku poměrně vzácnou dřevinou původem pravděpodobně z Balkánu. Ta zažívá v posledních letech renesanci. Plody jeřábu oskeruše totiž obsahují mnoho zdraví propěšných látek od vitaminu A až po pektiny. Až 3 centimetry velké malvice dozrávají na přelomu září a října a dělají se z nich především kompoty a marmelády. Dobrá je z nich také pálenka.

Výhody jeřábu oskeruše

  • Oskeruše je samosprašná
  • Ze staršího stromu lze sklidit až 1 200kg plodů
  • Malvice mají léčivé účinky

Sazenice jeřábu oskeruše sázejte v nadmořské výšce mezi 160 a 500 metry nad mořem spíše v teplejších oblastech, ačkoliv se umí poprat i s mrazy kolem 30°C. Dobře se jí bude dařit i ve znečištěném městském prostředí. České výpěstky doručí mnozí prodejci z nabídky kamkoliv po republice v bezpečném balení v optimálním stavu pro výsadbu.

Udělejte vaši zahradu výjimečnou zasazením majestátní oskeruše.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Jeřáb oskeruše vyžaduje ke zdárnému zakořenění spoustu slunečních paprsků. Sazenice radíme často zavlažovat. Bílé a Růžové okvětní lístky se objevují od května do června. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vyžaduje před zimou vaši pozornost. Dorůstá do výšky 1500 cm.