<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Tis červený

(Taxus baccata)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:stálezené
Mrazuvzdornost:do  -23 °C
Výška:1000 cm
Šířka:800 cm
Půda:Vlhká
Písčitojílovitá

Propustná

Svěží

Alkalická

Humózní

Kyselá
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 2800 Kč

Přečtěte si:

Proč si pořídit do zahrady tento keř, který byl v antice považován za symbol smrti a který máme spojený s vysazováním na hřbitovech? Můžete si s ním totiž na zahradě vytvořit velmi vděčný živý plot. Dobře snáší řez a stříhání, po něm obrazí i staré větve, a bez problému se tvaruje. Dřevo je tvrdé, ale odolné a pružné, proto se využívá pro řezbářství.

Některé z tisů se mohou dožít až 2 000 let, což možná na tak dlouhou dobu neoceníte. Podstatné ale je, že tis budete mít po zasazení na zahradě opravdu napořád. Tis roste velmi, velmi pomalu.

Ozdobou je jeho typický červený míšek (obal semene), který obklopuje nejprve zelené, potom hnědé semeno. Tento červený obal je ale také jediná část rostliny, která není jedovatá.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Tis červený vyžaduje ke zdárnému růstu slunečné stanoviště, polostín nebo stín. Sazenice radíme pravidelně zavlažovat. Okvětní lístky spatří světlo světa od března do dubna. Řadí se mezi stálezené. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 1000 — 1500 cm.