<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Kanadská borůvka 'Bluecrop'

(Vaccinium corymbosum 'Bluecrop')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -40 °C
Výška: 50 — 150  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
           

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 239 Kč

Netradiční ovoce

od 149 Kč

Přečtěte si:

Přední výhodou sazenic borůvky Bluecrop je, že vám nezmrzne! Vydrží i velmi tuhé mrazy (až -30 stupňů, takže aprílové počasí ji nezastaví). Bluecrop dorůstá do 160cm výšky a roste velice hustě a rozložitě. Aby sazenice správně rostla a plodila, udržujte po celý rok půdu kyselou s pH kolem 4,5.

Pěstování skoro bez práce a vynikající plody. Borůvka Bluecrop je snem každého pěstitele!

Rostlinu vysaďte rozhodně na místě, které je dobře prosvětlené, a zajistěte dostatečný přísun vody a živin. Není potřeba pravidelný řez, stačí vždy odstranit jen proschlé větve. Pokud se přesto rozhodnete borůvku prořezat, udělejte to na jaře.

Borůvky, po kterých se jen zapráší

Bluecrop vytváří velké šťavnaté plody a velkou výhodou je, že se při uskladnění nepomačkají a udrží si svůj tvar. Velikost plodu je středně velká, barva je světle modrá a plod má skvělou sladkou chuť. Díky tužší konzistenci se hodí jak do jogurtů tak i palačinek a džemů tak. Borůvky dozrávají postupně od poloviny července. Nepohrdnou jimi ani děti. Získají tak bohatou dávku vitamínů zvyšujících obranyschopnost.

A to nejlepší na konec

Pokud nemáte zahradu, nezoufejte! Tato borůvka se dá pěstovat i v květináči na balkóně. Stačí jen dostatečně velký květináč a pravidelný přísun vody. Pořiďte si společně se sazenicí květináč alespoň o velikosti 45 l.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Kanadská borůvka 'Bluecrop' potřebuje k bujnému rašení slunečné stanoviště. Sazenice navrhujeme pravidelně zalévat. Řadí se mezi opadavé. Sazenice vyžaduje zazimování. Dorůstá do výšky 50 — 150 cm.